П’ята програма «П’ята графа», підготовлена у партнерстві із Прес-клубом реформ за підтримки Чорноморського фонду регіонального співробітництва, вийшла в ефірі Громадського радіо у суботу, 4-го листопада, і була присвячена темі національного етнічного різноманіття в Україні і, зокрема, життю німців в Україні.
Гостем ефіру став Володимир Піньковський, голова обласного німецького національно-культурного товариства німців «Відергебурт» із міста Житомир.
– «Відергебурт» — це «відродження». Це дуже популярне та поширене слово. «Відродження» тому, що німецька спільнота в Україні, і взагалі все, що було пов’язане з німцями і Німеччиною до певного часу не тільки мало табу, але й мало не дуже гарний «присмак», пов’язаний з наслідками Другої світової війни та всіма тими проблемами, які було як на території радянської України. В певній мірі ми трошки несли тягар за наслідки Другої світової війни, – розповідає пан Володимир Піньковський.
Дивіться і слухайте програму он-лайн за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=oZX9uWB17v0&list=PLQ73gybhSVMOVCIuXdheWygaYeHFnNyWT
Хочете перевірити свої знання про етнічне розмаїття? Пройдіть тест –
https://renderer.apester.com/interaction/5a095e43ccd5e20001ce5934
Телефонуйте щосуботи в ефір Громадського радіо (з 11.00 до 12.00) та відповідайте на питання вікторини та вигрівайте призи. Номер студії – 0800 750 490 (дзвінки безкоштовні!)
Сайт Громадського радіо – https://hromadskeradio.org/ru
Сайт проекту – http://kirovohradpressclub.org/-diverstity-marathon